22 Kasım 2012 Perşembe

Süslü Sabunlar


Süslemede sınır yok. Bu kez de sabunları süsledik. Sabunların fikri Seren'e (kardeşim) ait. Kendisi görmüş ve denemiş. Bizimle paylaştı, sonra biz altta kalır mıyız? malzemeleri aldık,  hep birlikte süsledik. Hep birlikte derken, annem, Seren, teyzem ve kuzenim Begüm oluyoruz. Geçtiğimiz yaz Çanakkale de annemlerin yazlıkta, yazlık komşularımızın meraklı bakışları altında sabun süsledik. Eee ulu orta olunca herkes merak etti beğenenler oldu biz de bir kısmını  hediye ettik ;)  Bunlar elimizde kalanlar ;) 

Sabunları banyonuzda süs amaçlı kullanabilirsiniz. Ben en çok dolap ve çekmecelerdeki  kullanışını sevdim.  Çünkü  missss gibi bir koku yayıyor. Benim gibi lavanta kokusunu sevmiyorsanız, lavanta keselerine alternatif deneyebilirsiniz.  A bir de gelin mevliti,bebek doğumu,  kına  hediyeliği vs. amaçla da yapılıp hediye veriliyormuş. Rengini de kullanım yerine göre değiştirebilirsiniz tabi;) 

Gerekli malzemeler :  Beyaz sabun, dantel yada güpür , kurdele ve incik boncuk yapıştırmak için biz silikon tabancası kullandık, yapıştırma malzemesinde tercih size kalmış.

2 yorum:

 1. merhabalar
  blogun sana ugur getirir insalllah...
  ne kadar zarif calismalar.....
  sevgilerimi yolluyorum

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkürler, cok incesiniz. Sizin calışmalarınız da çok güzeller elinize sağlık ;)
  İşlerinizde kolaylıklar
  Benden de Sevgiler ;)

  YanıtlaSil